بیانات حضرت آیت الله سید جمال‌الدین دین‌پروردرهمایش بزرگداشت اندیشمند مسیحی «جرج جرداق»

آیت‌الله سید جمال‌الدین دین‌پرور

آیت‌الله سید جمال‌الدین دین‌پرور، مسئول بنیاد بین‌المللی نهج‌البلاغه در همایش بزرگداشت اندیشمند مسیحی «جرج جرداق» با بیان اینکه عشق به حضرت علی(ع) از کودکی در درون این اندیشمند لبنانی نهادینه شده بود گفت: این عشق در کتاب ها و آثار او به خوبی نمایان است و می درخشد.

وی افزود: در گفته ها و سخنان این اندیشمند مسیحی عشق و ارادت به حضرت علی(ع) موج می‌زد ، عشق و ارادتی که ناشی از شناخت کافی او از علی  بود.

 ایشان  با اشاره به نقش معلم و مربَی در هدایت افراد گفت: جرج جرداق می‌گوید من از زمانی که کودک بودم به امام علی(ع) عشق می‌ورزیدم و از همان زمان به تشویق برادر بزرگم به حفظ نهج البلاغه پرداختم.

 وی اظهار داشت: این عشق به حضرت علی(ع) در وجود «جرق جرداق» نشان از اهمیت دوران کودکی در یادگیری و شناخت مسائل مختلف است.

آیت‌الله سید جمال‌الدین دین‌پرور

 دین پرور با بیان اینکه جرج جرداق حضرت علی(ع) را متعلق به یک اقلیم خاص نمی دانست گفت: او علت عشق خود به حضرت علی(ع) را در این می دانست که باید برای شناخت هر مکتبی به سراغ شخصیت‌های آن مکتب برویم و من اثر نور علی را که از دست پروردگان پیامبر اسلام است از ۱۴۰۰ سال پیش تا کنون باقی می‌دانم.

وی اضافه کرد:جرج جرداق می‌گوید من همانطور که می‌بینم این اثر با همان هدایت و نور باقی است ، همانگونه درمی یابم که امام علی(ع) نتیجه همه ارزش‌های والای انسانی است و امروز در دنیا حضرت علی(ع) به عنوان الگوی عدالت شناخته می شود

 وی گفت: هنگامی که جرج جرداق کتاب «امام علی، صدای عدالت انسانی» را به رشته تحریر درآورد بسیاری او را متهم به گرایش به سوسیالیسم و کمونیسم کردند.

 دین پرور اضافه کرد: دشمنان درصدد بودند با این صفت های ناروا چهره او را خدشه دار کنند چراکه او از حضرت علی(ع) نوشته بود و آنان این را بر نمی تابیدند.

چاپ این مطلب چاپ این مطلب

ارسال دیدگاه

طراحی توسط ن - آ
ارسال